Pyza w radiu i telewizji

Program autorski ,, Wędruje Pyza swym krajem i różne szlaki poznaje”

 realizowany jest przez Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu. Został on objęty honorowym patronatem przez Panią Burmistrz Beatę Nadzieja-Szpila. Program powstał celem ukazania dzieciom w najprostszej formie, jak  piękna i różnorodna jest  nasza Polska, że dzieli się na regiony zróżnicowane folklorem, sztuką , muzyką ,tańcem , mową. Inspiracją była książka Hanny Januszewskiej „ Pyza na polskich dróżkach”

Celem  programu jest powrót do dawnej literatury dziecięcej, zachęcenie rodziców  do czytania dzieciom bajek, poznanie różnych regionów Polski oraz promocja naszego miasta i gminy

Zabawa polega na tym, że lalka Pyza , wędruje po przedszkolach w całej Polsce. Wraz z lalką wysyłane są drobne gadżety reklamujące naszą Gminę , miejscowość, przedszkole, drobne upominki oraz krótka prezentacja o Alwerni i przedszkolu.
Pyza wracając do Alwerni przywozi ze sobą pamiątki z miejsc, które odwiedziła. Tym sposobem dzieci poznają kolejne regiony naszego kraju. Pyza zaczęła swoją wędrówkę we wrześniu 2018 roku, a trasę podróży ma zaplanowaną już do czerwca 2019 r.

Cała relacja z wędrówek Pyzy w zakładce WĘDRÓWKI PYZY

 

 Dzięki uprzejmości Radia Kraków
materiał o Pyzie jest w czasie 00:09:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *