Gminny Konkurs Wiedzy o Eucharystii: „Bóg dobry jak chleb”.

W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. w przedszkolu w Alwerni odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Eucharystii: „Bóg dobry jak chleb”.

Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu i klasztor OO. Bernardynów w Alwerni, a przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym z Gminy Alwernia. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila.

Do finału przystąpiło 16 dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych, które zostały wyłonione na podstawie wyników sugerowanych quizów wewnątrz przedszkolnych.

Dzieci przystępujące do konkursu wykazały się ogromną wiedzą nt. Eucharystii, zwyczajów liturgicznych związanych z Bożym Ciałem, znajomością pieśni eucharystycznych.

Pięć równorzędnych pierwszych miejsc zajęły dzieci uzyskując maksymalną liczbą 27 punktów:

• Robert Uszko – Oddział przedszkolny w Brodłach

• Anna Lutostańska – Oddział przedszkolny w Okleśnej

• Hubert Sibik – PS „Fantazja” w Kwaczale

• Marcelina Drzymała – PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni

• Filip Rokowski – PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni

Drugie miejsce (26 punktów):

• Filip Głownia – PS „Tęczowa Kraina” filia w Grojcu

Trzecie miejsce (24 punkty):

• Jakub Popiel – PS „Dziecięca Akademia” w Regulicach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.