Fizyka dla smyka

DSC00449

,,Fizyka dla smyka” to program  autorski zabaw badawczych dla przedszkolaków.

Ma na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.Zajęcia w formie warsztatów  będą  prowadzone  w  pracowni  fizycznej  w  Zespole  Szkół  nr  1  w  Alwerni  przez  koordynatora   mgr Barbarę Durlak – Setkowicz  oraz w przedszkolu.

Pokazy, eksperymenty i materiały będą w pełni bezpieczne i nie będą stwarzać zagrożenia dla uczestników. Nabyta wiedza zostanie wykorzystana do rozwijania konstruktywnego myślenia analizowania i wnioskowania na bazie samodzielnych lub zespołowych doświadczeń.

Proponowane tematy to:

1.Powietrze jest wszędzie

2.Woda i jej właściwości

3.Co pływa – co tonie?

4.Właściwości magnesów

5.Co przewodzi prąd?

6.Kryształy

7.Akustyka – badamy dźwięki

8.Wulkan

9.Tęcza – badamy światło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *