Chcę ładnie mówić !

DSC00483

Rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym jest bardzo zróżnicowany. Jedne dzieci bardzo szybko osiągną prawidłowy rozwój mowy , inne potrzebują na to więcej czasu a czasem także pomocy logopedy.
Autorski program logopedyczny „ Chcę ładnie mówić” będzie realizowany jako pomoc dla dzieci mających problemy logopedyczne.
Program przeznaczony jest dla dzieci od 3 – 6 lat i ich rodziców, gdyż tylko przy ścisłej współpracy logopedy i rodzica możliwe będzie osiągniecie zamierzonych celów.
A oto najważniejsze cele mojego programu:
– usprawnienie motoryki narządów artykulacyjnych
– wykształcenie i utrwalenie umiejętności dojrzałego połykania
– utrwalenie prawidłowego toru oddechowego
– rozwijanie percepcji słuchowej
– wywołanie prawidłowej realizacji zaburzonych głosek
– utrwalanie jej w sylabach, wyrazach , zdaniach
– bogacenie słownika dzieci
– rozwijanie mowy czynnej
– wdrożenie rodziców do ścisłej współpracy z logopedą

W ramach realizowanego programu rodzice będą mieli możliwość zdobywania informacji dotyczących rozwoju mowy ,pracy logopedy oraz różnych tematów związanych z dzieckiem , które będą przekazywane na stronie internetowej oraz w kąciku logopedycznym w przedszkolu. W grudniu i w maju rodzice zostaną zaproszeni do udziału w zajęciu otwartym .