Projekty i programy autorskie

Temat przewodni na lata 2015-2018 to Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT

Temat na rok 2017/2018 to ,,Muzyka świata” – odkrywamy piękno  muzyki świata.

,,Woda skarbem dla wszystkich” – program autorski , którego celem jest pogłębienie wiedzy o wodzie , w szczególności poznanie roli wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin.

,, Mamo, tato,wolę wodę!-  program, którego  celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

,, Książka bawi, uczy ,wychowuje”- program skierowany do dzieci 5,6- letnich.

,,Angielski w przedszkolu”- program autorski nauczania języka angielskiego w grupach przedszkolnych.

eTwinning – współpracujemy z przedszkolami europejskimi, jesteśmy autorami projektów.

,,Chcę ładnie mówić”- Autorski program logopedyczny będzie realizowany jako pomoc dla dzieci mających problemy logopedyczny

,, Zajęcia przyrodnicze z elementami hortiterapii” – . Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych oraz wykorzystanie bogactwa świata przyrodniczego i bodźców płynących z naturalnego otoczenia do wspomagania procesów nauczania.

,,Szacholandia”- uczymy się grać  w szachy

Akademia Aquafresh”- to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach

,,Czyste powietrze wokół nas”- przedszkolny program edukacji antytytoniowej

,,Mały matematyk” – program kółka matematycznego

,,Ekolpastyka”- program  kółka plastycznego

,, Po prostu tańcz”- program kółka tanecznego.

.