Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe. Wspomagają one rozwój dzieci oraz rozwijają ich zainteresowania i uzdolnienia.

Proponujemy:

  • Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez wychowawców grup w zakresie rozwoju plastycznego, taneczno – rytmicznego, matematycznego, językowego

 

  • Zajęcia szachowe „Szacholandia”:

zajęcia szachowe realizowane są w ramach współpracy UKS  w Chrzanowie z naszym przedszkolem w zakresie realizacji przedszkolnego programu sportowego w dyscyplinie szachy – ,,Szacholandia’ skierowanego do dzieci od 4 do 6 lat . Zajęcia z trenerem odbywają się dwa razy w tygodniu.

  • Wczesne wspomaganie:

Zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania dzieci prowadzi mgr RENATA PIWOWARCZYK. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z orzeczeniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

  • Rewalidacja:

Zajęcia przeznaczone dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia prowadzi mgr Renata Piwowarczyk i mgr Natalia Kopeć.

  • Logopedia:

W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne z dziećmi prowadzi mgr AGATA CHMURA. W trakcie zajęć logopedycznych dzieci poznają prawidłowy dla danej głoski układ artykulatorów, ćwiczą słuch fonemowy, utrwalają ćwiczone głoski poprzez zabawę i pracę.  Zajęcia prowadzone są w grupach, a w miarę potrzeb indywidualnie.

  • Gimnastyka korekcyjna:

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzi mgr ANNA WDÓWKA. Dzieci na zajęcia kwalifikowane są na podstawie skierowań lekarskich. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Dzieci wykonują ćwiczenia dostosowane i odpowiednie do korygowania swojej wady postawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *