Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe. Wspomagają one rozwój dzieci oraz rozwijają ich zainteresowania i uzdolnienia.

Proponujemy:

  • Kółko plastyczne:

Kółka plastyczne w naszym przedszkolu prowadzą w Alwerni p. Iwona Domagała  natomiast Grojcu p. Anetta Lenar. Podczas zajęć dzieci rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia plastyczne oraz wrażliwość estetyczną. Atrakcyjne metody i formy pracy z dziećmi wyzwalają ich aktywność artystyczną.

  • Kółko matematyczno-logiczne „Mały matematyk”:

Kółko prowadzi w przedszkolu w Alwerni p. Renata Piwowarczyk. Podczas zajęć dzieci rozbudzają i rozwijają zainteresowania matematyczne i matematyczną ciekawość. Mają możliwość rozwijania indywidualnych uzdolnień matematycznych.

  • Kółko rytmiczno- taneczne „Po prostu tańcz…”:

Kółko prowadzone jest przez  p. Bożenę Lasek. Stymuluje i wspomaga wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Wyzwala aktywność ruchową poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu.

  • Zajęcia szachowe „Szacholandia”:

zajęcia szachowe realizowane są w ramach współpracy UKS przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie z naszym przedszkolem w zakresie realizacji przedszkolnego programu sportowego w dyscyplinie szachy – ,,Szacholandia’ skierowanego do dzieci od 4 do 6 lat . Zajęcia z trenerem odbywają się dwa razy w tygodniu.

 • Wczesne wspomaganie:

Zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania dzieci prowadzi mgr RENATA PIWOWARCZYK. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z orzeczeniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 • Logopedia:

W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne z dziećmi prowadzi mgr AGATA CHMURA. W trakcie zajęć logopedycznych dzieci poznają prawidłowy dla danej głoski układ artykulatorów, ćwiczą słuch fonemowy, utrwalają ćwiczone głoski poprzez zabawę i pracę.  Zajęcia prowadzone są w grupach, a w miarę potrzeb indywidualnie.

 • Gimnastyka korekcyjna:

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzi mgr ANNA WDÓWKA. Dzieci na zajęcia kwalifikowane są na podstawie skierowań lekarskich. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Dzieci wykonują ćwiczenia dostosowane i odpowiednie do korygowania swojej wady postawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *