Mamo, Tato, wolę wodę!!

DSCF6482

W listopadzie nasze przedszkole w Grojcu  przyłączyło się do  Programu edukacyjnego ” Mamo, Tato , wolę wodę” , zainicjowanego przez Żywiec Zdrój S.A.

Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.
W kolejnych zajęciach  przeprowadzanych  co dwa tygodnie, dzieci podążają tropem przygód Wodnych superbohaterów, Zosi i Krzysia,  biorą udział w doświadczeniach, dowiadują się o znaczeniu wody w przyrodzie, uczą jak należy ja chronić i oszczędzać.
Razem z Pacynką zdrojka dzieci uczestniczą w zabawach tropiących zabawach ruchowych , wykonują prace plastyczne i gromadzą materiały poświęcone wodzie. .

Oczywiście pijemy wodę ” na żądanie”, najczęściej  po zajęciach , spacerach i intensywnych zabawach ruchowych.