Ferie, ferie i po feriach….

P1060711

Ferie spędziliśmy w mocno okrojonym składzie.

Te dzieci , które  nie były  chore a  nie miały okazji wyjechać na dłużnej miały okazje w pierwszym tygodniu brać udział w spotkaniu z niecodziennym gościem PANEM KOTEM.  ( Wcześniej sprawdziliśmy oczywiście czy dzieci nie mają uczulenia na kocią sierść).
PAN KOT przyjechał do przedszkola z naszą panią Magdą,  z okazji Światowego Dnia Kota , który w Polsce obchodzony jest 17 lutego.(Pierwszy tydzień ferii)
Pani Magda przekazała nam wiele informacji na temat pochodzenia kotów, kocich ras i opieki nad tymi miłymi stworzeniami. Wszystkie akcesoria potrzebne kotu przyniosła ze sobą dlatego PAN KOT czuł się jak u siebie w domu i był tylko troszkę zdenerwowany ilością dzieci.
Dzieci w zabawie naśladowały zachowanie i dźwięki  kotów,( tych domowych jak i dzikich) , rysowały koty, wykonały maski kotów i rozpoznawały sławne koty          z bajek klasycznych i filmowych.
Miau ……..
W drugim tygodniu dzieci bawiły się w domkach rozstawionych na sali….
W zależności od potrzeby chwili były to sklepy, magazyny, schrony, jaskinie, namioty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *