IV Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku Przedszkolu w Alwerni odbył się
IV Międziwojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych  zorganizowany przez:
Przedszkole Samorządowe ,,Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu, UKS przy SP 8 Chrzanów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zawody zgromadziły 77 zawodników z województwa małopolskiego i śląskiego,  urodzonych w 2008,  2009 i 2010 roku.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minutowym.

Najlepszą zawodniczką Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni
z filią w Grojcu, a jednocześnie gminy Alwernia, była Roksana Uroda, która uplasowała się na miejscu 8.

Najlepszym zawodnikiem  Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina”
w Alwerni z filią w Grojcu, a jednocześnie gminy Alwernia, był Maciej Rdzak, który zajął 9 miejsce.

W klasyfikacja drużynowej  II miejsce zajęło PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni.

Pomiędzy kolejnymi rundami dzieci bawiły się w salach zabaw.

Czekając na  oficjalne ogłoszenie wyników, obejrzały krótki koncert Grupy Artystycznej Młoda Alwernia G.A.M.A. Niewatpliwą atrakcją był występ Cheerleaderek MKS TRIUMF Alwernia .

W trakcie sportowych zmagań młodych szachistów, rodzice i opiekunowie  wzięli udział w wielu atrakcjach: uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacji multimedialnej połączonej z prelekcją dietetyczki
nt zdrowego żywienia dzieci.

Turniej okazał się świetną imprezą sportową dla najmłodszych, jak również doskonałą formą kulturalnego spędzenia wolnego czasu dla rodziców i opiekunów dzieci.