Spotkanie z autorem książek dla dzieci

Dnia 19 listopada o godzinie 11.00 dzieci z przedszkola w Grojcu będą miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Łukaszem Dębskim, prozaikiem, scenarzystą, autorem licznych książek dla dzieci. Spotkanie organizowane jest przez Bibliotekę Publiczną w Alwerni.

Pan Łukasz urodził się w 1975 roku, debiutował zbiorem wierszy „Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem”. Jest zwycięzcą konkursu literackiego „Pisz do Pilcha”. Zbiorem opowiadań dla dorosłych „Cafe Szafe” zadebiutował w 2006. Książka ta została przetłumaczona i wydana w Czechach w 2010 roku, a opowiadanie z tego tomu opublikował w 2011 r. Guardian

Mieszka i pracuje w Krakowie. Razem ze swoja żoną Anną Kaszubą-Dębską, także ilustratorką jego książek, prowadzi kawiarnię przy ulicy Felicjanek, gdzie organizuje spotkania i imprezy literackie. Uczestniczy w spotkaniach autorskich na terenie całej Polski.

Od 2010 roku jest Dyrektorem Stowarzyszenia Kabaretowego PAKA organizującego festiwal kabaretowy w Krakowie.

Utwory dla dzieci:

  •     „Wierszownik z podróży dookoła świata” (Świat Książki, 2010) Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska
  •     „Pan Teodor Wąsik III czyli kurs bon ton dla dzieci” (Świat Książki) Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska
  •     „Felicjanek 10” (Świat Książki), książka+film. Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska. Film animowany „Felicjanek 10”, reż. Anna Kaszuba-Dębska
  •      „Łamisłówka” i „Łamigłówki” (Świat Książki) Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska
  •      „Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem” i „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem” (Świat Książki). Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska
  •       „Przewodniki dla dzieci” (Zielona Sowa). Ilustracje, opracowanie graficzne Anna Kaszuba-Dębska

Za: www.cafeszafe.com/lukasz-debski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *