II Międzywojewódzki Turniej Szachowych Nadziei

W sobotę 26 kwietnia 2014 roku Przedszkolu w Alwerni odbył się II Międzywojewódzki Turniej Szachowych Nadziei zorganizowany przez: Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu, UKS przy SP8 Chrzanów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Patronat nad turniejem objął: Marszałek Marek Sowa Burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik Zawody zgromadziły 85 zawodników z województwa małopolskiego, podkarpackiego i mazowieckiego urodzonych w 2007, 2008 i 2009 roku. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minutowym. W kategorii dziewcząt startowało 30 zawodniczek. I miejsce zajęła Małgorzata Zalewska (Wołomin), II miejsce Magdalena Pudełko (Kraków), III miejsce Maria Czajkowska ( Przedszkole 104 w Krakowie). Najlepszą zawodniczką Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu, a jednocześnie gminy Alwernia, była Martyna Daczyńska, która uplasowała się na miejscu 8. W kategorii chłopców startowało 55 zawodników. I miejsce zajął Dariusz Dziewoński (MLKSz Myślenice), II miejsce Jakub Golonka (UKS VICTORIA Łowczów), III miejsce Witold Czepiel (Myślenice). Najlepszym zawodnikiem Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu, a jednocześnie gminy Alwernia, był Kamil Łytek, który zajął 7 miejsce. Klasyfikacja drużynowa: I miejsce UKS VICTORIA Łowczów, II miejsce PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni, III miejsce Filia w Grojcu. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne upominki. Pomiędzy kolejnymi rundami dzieci bawiły się w salach zabaw, obejrzały krótki koncert Grupy Artystycznej Młoda Alwernia G.A.M.A. Niewatpliwą atrakcją była wspólna zabawa z Bractwem Rycerskim z Chrzanowa. Wszyscy zawodnicy skorzystali z drugiego śniadania oraz ciepłego posiłku przygotowanego przez pracowników przedszkola. W trakcie sportowych zmagań młodych szachistów, rodzice i opiekunowie (ok. 110 osób) wzięli udział w wielu atrakcjach: uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacji multimedialnej połączonej z prelekcją policjantki Komendy Powiatowej w Chrzanowie nt.: „Zagrożenia w sieci”, funkcjonariuszka policji rozprowadzała wśród rodziców ulotki „Jak uchronić twoje dziecko przed paleniem. Program dla rodziców.” Rodzice wypełniali „Deklaracje odpowiedzialnego świadka/pasażera” (Program: „No promil, no problem” – 58 deklaracji w załączeniu), obejrzeli wystawę prac konkursowych: „Moja rodzina bez nałogów – razem zdrowo spędzamy czas”, wypełnili ankietę dotyczącą kontroli nad korzystaniem przez dzieci z komputera i internetu. Dla dorosłych przygotowano także kawiarenkę i grilla oraz stoiska komercyjne i wystawę rękodzieła Pani Węgrzyn z Okleśnej. Na zakończenie wzięli udział w losowaniu nagród dla aktywnych uczestników imprezy. Upominki ufudowała firma AVON. Turniej okazał się świetną imprezą sportową dla najmłodszych, jak również doskonałą formą kulturalnego spędzenia wolnego czasu dla rodziców i opiekunów dzieci.

DSC09431DSC09420DSC09433DSC09456

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *