Na jagody

„Posłuchajcie, jak w poranek, na czernice, na jagody, szedł do boru mały Janek, jakie w boru mial przygody”

W ramach realizacji programu ” Jak się dawniej rymowało „, zakładajacego zainteresowanie dzieci poezja klasyczną jako źródłem wiedzy i przeżyć,  gosciliśmy w naszym przedszkolu w Groju zaprzyjaźnioną z nami panią Basię z biblioteki. Pani Basia przeczytała nam utwór Marii Konopnickiej ” Na jagody” , przez chwilę rozmawialiśmy na temat jego treści, objaśnialiśmy trudne , nieznane dzieciom słowa i zwroty, śpiewalismy popularną dziecięcą piosenkę ” Idziemy na jagody” a potem wykonaliśmy gigantycznych rozmiarów jagodowy krzak.