VII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych  o Puchar Przedszkola Samorządowego w Alwerni

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku Przedszkolu w Alwerni odbyły się 
VII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych  o Puchar Przedszkola Samorządowego w Alwerni zorganizowany przez:
Przedszkole Samorządowe ,,Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu, UKS przy SP8 Chrzanów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Patronat nad turniejem objął:

Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek

Sponsorzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek 

UKS przy SP8 Chrzanów 

oraz :  ORIFLAME – Jolanta Sobczak, Galeria „Drzewiej” – Zofia i Edward Góreccy

Zawody zgromadziły  121 zawodników  urodzonych w 2014, 2013,  2012 ,2011 oraz 2010 roku – 36 dziewczynek i 85 chłopców.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minutowym.

W kategorii dziewcząt w grupie 8-latków I miejsce zajęła Gabriela Drozd (UKS Groniec Staniątki), II miejsce zajęła Gędoś Martyna (TCK Trzebinia/SP Dulowa),
III miejsce zajęła Irena Pajer (Chess in Chrzanów SP nr 8).

Najlepszymi zawodniczkami z gminy Alwernia w tej kategorii były:  Urszula Smitka (SP Okleśna – miejsce IV), Martyna Popiel (SP Regulice – miejsceVII), Maja Wołek (SP Brodła – miejsce XI).
W kategorii dziewcząt w grupie do 7 lat I miejsce zajęła Faustyna Czajka ((Ksz Gambit Przeworsk), II miejsce zajęła Blanka Polakiewicz ((UKS Czarny Koń Olkusz), III miejsce Milena Gładysek (PS 2 Chrzanów).
Najlepszymi zawodniczkami z gminy Alwernia w tej kategorii były: Aleksandra Taborska (PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni – miejsce X), Michalina Żbik ( PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni – miejsce XIV), Maja Siemek (PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni – miejsce XV)
W kategorii chłopców w grupie 8-latków I miejsce zajął Wojciech Tim (UKS Pałac Młodzieży Katowice), II miejsce zajął Jakub Jamka (Ognisko TKKF w Dobczycach), III miejsce zajął Sebastian Baliś (SP 8 Chrzanów).
Najlepszymi zawodnikami z gminy Alwernia w tej kategorii byli: Dariusz Kołodziej (SP Alwernia – miejsce IX), Jakub Mirek  (SP Brodła – miejsce XI), Wojciech Soszka (SP Kwaczała – miejsce XIX)

 

W kategorii chłopców w grupie do 7 lat I miejsce zajęł: Bartosz Musiał (PS 24 Jaworzno), II miejsce Grzegorz Kacprzyk ((TCK Trzebinia/PS nr 2 Trzebinia), III miejsce Michał Kaszuba (PS Fantazja Kwaczała)

Najlepszymi zawodnikami z gminy Alwernia w tej kategorii byli: Michał Kaszuba (PS Fantazja Kwaczała – III miejsce), Sebastian Bolech (PS „Tęczowa Kraina” w Alwerni – miejsce XIX), Mateusz Maślanka (PS Fantazja Kwaczała – miejsce XX) Klasyfikację drużynową przedszkoli o Puchar Burmistrza Alwerni Tomasza Siemka zwyciężyła ekipa z SP 48 Kraków przed PS Kwaczała i SP 8 Chrzanów. Kolejne miejsca PS Alwernia, PS 2 Trzebinia, NP 100 Bajek w Chrzanowie Wszystkie dzieci otrzymały puchary, a sześciu najlepszych zawodników w każdej kategorii – nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali poczęstunek przygotowany przez pracowników przedszkola – drugie śniadanie oraz danie obiadowe. Pomiędzy kolejnymi rundami dzieci korzystały z ogrodu przedszkolnego – zabawy na urządzeniach ogrodowych, malowanie twarzy.
Miały także możliwość obejrzenia  wystawionych zabawek drewnianych wykonanych w pracowni Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty. Czekając na  oficjalne ogłoszenie wyników, zawodnicy i ich opiekunowie obejrzeli krótki koncert Grupy Artystycznej Gama. W trakcie sportowych zmagań młodych szachistów, rodzice i opiekunowie  wzięli udział w  atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.
Dietetyczka Pani Gabriela Łupina przeprowadziła prelekcję nt: „Zdrowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym”
Pani Iwona Szelichiewicz  sierżant sztabowy w Zespole ds. nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadziła prelekcję na temat: „Dziecko w sieci”

.Rodzice obejrzeli wystawę prac konkursowych: „Moja rodzina jest zdrowa i bezpieczna„, wypełnili ankietę dotyczącą ich stosunku do używania alkoholu . Dla dorosłych przygotowano  także kawiarenkę i grilla oraz stoiska komercyjne.
Na zakończenie rodzice i opiekunowie dzieci wzięli udział w losowaniu nagród dla  aktywnych uczestników imprezy. Upominki ufundowała firma  ORIFLAME – Jolanta Sobczak, Galeria „Drzewiej” – Zofia i Edward Góreccy

Turniej okazał się świetną imprezą sportową dla najmłodszych, jak również doskonałą formą kulturalnego spędzenia wolnego czasu dla rodziców i opiekunów dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *