Piękna Nasza Polska Cała- Międzynarodowy Projekt Edykacyjny

Nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska –
nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim
Temat, jakże ważny i poważny – jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców.

Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Cele ogólne projektu to:
Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.
Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Cele szczegółowe:
* Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
* Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów
* Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.
* Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
* Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN

REGULAMIN-PROJEKTU-PIEKNA-NASZA-POLSKA-CAŁA

Realizację zadań można śledzić w zakładce ,,Piękna nasza Polska cała”

REALIZACJA PROJEKTU  ZADANIA DO WYBORU

ZADANIA-DO-ZREALIZOWANIA-w-Projekcie-Piękna-Nasza-Polska-Cała

W ramach projektu rozpoczęliśmy realizację programu autorskiego pt. ,,Wędruje Pyza po kraju i różne szlaki poznaje”. Przewodniczką po Polsce jest Pyza Wędrowniczka – postać wymyślona przez Hannę Januszewską, autorkę książek dla dzieci. W trakcie wędrówek  Pyza będzie odwiedzać dzieci z przedszkoli w  wybranych regionach Polski. Wspólnie z nią poznamy stroje ludowe, sztukę użytkową i zdobniczą, elementy architektury, regionalną mowę i literaturę, muzykę i tańce .

dig

Nasze przedszkole  zostało liderem w realizacji zadań projektu!!!!!

Pyza odwiedziła Wołomin i wybiera się do Białegostoku. Szerokiej drogi Pyzo!

Pyza odpoczywa po wizycie w Białymstoku! Jutro rusza do Inowrocławia!!!