Święto ziemniaka w Alwerni i w Grojcu

W czwartek dzieci z przedszkola w Alwerni przeniosły się z cudakiem- kartoflakiem o imieniu Bartek do krainy ziemniakaWysłuchały krótkiej bajki o ziemniaku z której dowiedziały się kto sprowadził ziemniaki do Polski. Rozmawiały o jego wyglądzie, uprawie, poznały jego inne nazwy oraz potrawy, które można z niego wykonać np pyzy czy pieczone ziemniaki na ognisku. Wykonały własnoręcznie ziemniaka-cudaka. W ogrodzie brały udział w różnych konkurencjach z wykorzystaniem ziemniaka, towarzyszyły podczas pieczenia ziemniaków na ognisku, które potem ze smakiem zjadły na obiad!

W grojeckim przedszkolu ziemniak w roli głównej wystapił na dzisiejszych, poniedziałkowych zajęciach a pyszne pieczone jedliśmy w ogródku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *