Statut przedszkola

Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina”

w Alwerni z filią w Grojcu

Projekty i programy autorskie

Temat przewodni na lata 2018-2021 to POZNAJEMY REGIONY POLSKI

Temat na rok 2018/2019 to ,,Stroje, tańce, pląsy, zabawy”

Programy autorskie:

,,Snuj się snuj bajeczko” – program autorski realizowany w grupie I

,, Wędruje Pyza po kraju i różne szlaki poznaje”- program edukacji regionalnej. Celem programu jest zapoznanie dzieci z tradycjami, zwyczajami, sztuka ludową i pieknem ojczystego krajobrazu.

,, Mania kodowania” – program autorski skierowany do dzieci 4 -6 letnich. Celem programu jest wstepna nauka programowania.

,,Świat kolorów na wesoło” – projekt edukacyjny skierowany do dzieci 3-6 letnich.

,, Ptaki”- program autorski skierowany do dzieci 3 6 letnich.

,, Magiczne koło” projekt edukacyjny realizowany w grupie  dzieci 6 letnich ( praca z mandalami)

,,Drzewo, drewno, drewienko” – III moduł innowacji pedagogicznej ( dzieci 3 – 6 letnie)

,,Program adaptacyjny dla dzieci 3 letnich”

.

Jadłospis w Grojcu

Poniedziałek 2.03.

Śniadanie: chleb pszenny z masłem, serem żółtym, papryka czerwona, kawa zbożowa na mleku 3,2%, z miodem .

Śn.II. mandarynka

Obiad: zupa kapuśniak(seler) z ziemniakami i kiełbasą toruńską, makaron(mąka pszenna, jaja) ze szpinakiem, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: rogal maślany(mąka pszenna, jaja, mleko), herbatka z cytryną i miodem.