Projekty i programy autorskie

Temat przewodni na lata 2015-2018 to Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT

Temat na rok 2016/2017 to ,,Muzyka europejska” – odkrywamy piękno europejskiej muzyki.

W następnym roku poznamy ,,Muzykę świata”

,, Mamo, tato,wolę wodę!-  program, którego  celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

,, Pokochać książkę”- innowacja skierowana dla dzieci 5 letnich

,, Moja mała ojczyzna”- innowacja skierowana do dzieci 6 letnich

,, Kuchnie świata- Different world cuisines” – innowacja skierowana do dzieci 3,4,5,6 letnich

,, Drzewo, drewno ,drewienko”- innowacja skierowana do dzieci 3,4,5,6 letnich

,,Angielski w przedszkolu”- program autorski nauczania języka angielskiego w grupach przedszkolnych.

eTwinning – współpracujemy z przedszkolami europejskimi, jesteśmy autorami projektów.

,,Chcę ładnie mówić”- Autorski program logopedyczny będzie realizowany jako pomoc dla dzieci mających problemy logopedyczny

,,Szacholandia”- uczymy się grać  w szachy

Akademia Aquafresh”- to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach

,,Czyste powietrze wokół nas”- przedszkolny program edukacji antytytoniowej

,, Mój dobry wizerunek to kultura i szacunek” – program autorski skierowany do dzieci 4,5,6 letnich

,,Mały matematyk” – program kółka matematycznego

,,Ekolpastyka”- program  kółka plastycznego

.

Jadłospis w Grojcu

Poniedziałek 18.09.

Śniadanie: chleb z masłem, pastą śledziowo-jajeczną, papryką, szczypiorkiem, kawa z mlekiem. ALERGENY(gluten, jaja, ryba, białko mleka).

Obiad: zupa pomidorowa z makaronem, zielenina, ziemniaki pieczone z kiełbasą toruńską, surówka z marchwi, kompot wieloowocowy. ALERGENY(seler, białko mleka ,gluten)

Podwieczorek: ciasto drożdżowe ze śliwkami, herbatka malinowa. ALERGENY(białko mleka, jaja, gluten).