Główna nagroda w Code Week

Drużyna z „Tęczowej Krainy” w Alwerni w składzie 150 dzieci pod opieką wychowawczyń wzięła udział w międzynarodowym konkursie Code Week z Uczymy dzieci Programować .

Podjęliśmy się 10 zadań z użyciem maty i 10 zadań z użyciem Ozobota co dało AŻ 20 Zadań. Poznaliśmy wspólnie historię Code Week, podstawy kodowania w muzyce, tańcu i nie tylko. W tajniki praktycznego kodowania maluchy zostały wprowadzone przez dzieci już kodujące. Uczyliśmy się dzięki temu współpracy. Potem każdy próbował swoich sił w swoich grupach. Dzięki współpracy udało nam się wygrać główną nagrodę  Ozobota Evo, a także 6 kompletów Puzzli AR.

W ramach programu Code Week Ministerstwo Cyfryzacji ufundowało nagrody dla 1000 pierwszych inicjatyw, które jako pierwsze zostały zarejestrowane. Jedna z naszych nauczycielek Natalia Kopeć zgłosiła nasze przedszkole i otrzymała nagrodę oraz list gratulacyjny od Ministra Cyfryzacji.

Skip to content