Spotkania biblioteczne

W dniu 21.10.2021 dzieci z Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” odwiedziły bibliotekę w Alwerni. W ramach spotkań bibliotecznych realizowany będzie projekt edukacyjny „Oto Hałabała, zna go Polska cała”, przygotowany przez Przedszkole w Alwerni. Jego celem jest zainteresowanie dzieci przyrodą oraz polską literaturą dziecięcą z  dawnych lat.

Na zajęciach przedszkolaki wysłuchały opowiadania Hanny Zdzitowieckiej „Jak sójka za morze się wybierała” oraz wiersza Jana Brzechwy pt. „Sójka”. Dzieci poznały ptaki odlatujące na zimę oraz te, które zostają w kraju. Opowiadały jak pomagają ptakom przetrwać zimę, dokarmiając je. Dowiedziały się także co oznacza przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze”.