Powitanie wiosny

W naszym przedszkolu odbyło się radosne i pełne wrażeń powitanie wiosny oraz pożegnanie zimy.
Już od rana dzieci z niecierpliwością czekały na niezwykłych gości i wspólne atrakcje.
Najpierw odwiedziła nas Pani Zima w towarzystwie bałwanka. Pięknie ubrana na biało, przyszła się z nami pożegnać. Wspólnie powspominaliśmy zimowe zabawy – lepienie bałwana, jazdę na sankach i śnieżne szaleństwa. Bałwanek radośnie machał dzieciom, a Pani Zima podziękowała za wspólnie spędzony czas i zapowiedziała, że musi już ustąpić miejsca wiośnie.
Po chwili usłyszeliśmy dźwięk rowerowego dzwonka – do przedszkola przyjechała Pani Wiosna! Miała ze sobą kosz pełen kwiatów i szeroki uśmiech. Przygotowała dla dzieci ciekawe zagadki dotyczące zwiastunów wiosny. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem odgadywały hasła związane z pierwszymi kwiatami, powracającymi ptakami i cieplejszymi dniami.
Następnie dzieci wraz z Panią Wiosną wyruszyły w wiosenny pochód na krótki spacer. Wszyscy z radością obserwowali budzącą się do życia przyrodę i cieszyli się świeżym powietrzem.
Po powrocie do przedszkola na dzieci czekało wiele atrakcji w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki poznały ptaki, które przylatują do nas na wiosnę, a także dowiedziały się, jak rozwija się kura i żaba. Dużą radość sprawiło dzieciom sadzenie roślin i wspólna praca w ogrodzie.
Tego dnia został również uroczyście otwarty „zielony zakątek” – miejsce, w którym dzieci będą mogły uprawiać warzywa i obserwować ich wzrost. To wyjątkowa przestrzeń do nauki i zabawy na świeżym powietrzu.
Był to dzień pełen radości, nauki i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Przejdź do treści